صفحه نخست   |   درباره ما   |   تماس با ما
1- shoar مرکز اطلاعات فنی ایرانسال تاسیس : ۱۳۶۲        
سه شنبه   ۱۴۰۰/۸/۴  
نسخه چاپی  
صفحه نخست » پرسش و پاسخ
 


پرسش و پاسخ
»  نمی دانم چرا نمی توانم وارد سایت های مرکز اطلاعات فنی ایران شوم؟

از آنجا که دسترسی به سایت‌های مرکز اطلاعات فنی ایران:

www.tici.info  , www.kalanerkh.com , www.iranbusinesswatch.com

در سراسر ایران و خارج از کشور امکان پذیر است. در صورت عدم دسترسی به اطلاعات سایت‌های این مؤسسه اطلاع رسانی برای رفع مشکل به شیوه زیر اقدام کنید:
1- مطمئن شوید "نشانی سایت" ، "Username" و " Password " خود را صحیح وارد نموده‌اید.
2- طی استعلام از روابط عمومی مرکز اطلاعات فنی ایران یا کلیک کردن روی گزینه "اعتبار اشتراک"، (بسته به نوع عضویت خود) در قسمت هدر سایت:  www.tici.info  در حالت Log in  اطمینان حاصل ‌نمائیدکه ‌مدت اشتراک شما به پایان‌ نرسیده است.
3- در صورت فراموش نمودن Username یا Password خود طی درخواست کتبی از مرکز اطلاعات فنی‌ایران شناسه کاربر و ‌رمز عبور خود را استعلام کنید.
4- از آنجا که Username و Password مشترکین مرکز اطلاعات فنی ایران جهت دسترسی به سایت های این موسسه پس از تمدید اشتراک تغییر می‌کند، لطفاً در صورت تمدید اشتراک مطمئن شوید شناسه کاربر و ‌رمز عبور جدید برای شما ارسال شده است.
5- گفتنی است، در صورتیکه سرعت اینترنت مورد استفاده شده شما کند باشد، دسترسی به اطلاعات سایت های این موسسه دشوار می شود. گفتنی است کند بودن سرعت دسترسی به سایت‌های اینترنتی دلایل متعددی دارد که از جمله می‌توان به ناکافی بودن پهنای باند برخی از پرووایدرها (ISP) اشاره نمود. از همین رو پیشنهاد می‌شود در صورت امکان برای رفع این مشکل از خطوط پر سرعت اینترنتی استفاده نمائید.
6- کامپیوتر خود را جهت منظم شدن صفحات بازشده Restart کنید.
7- در صورت عدم مشاهده کامل صفحه اول هر یک از سایت های مرکز اطلاعات فنی ایران یا باز نشدن صفحات، احتمالاً نسخهInternet Explorer کامپیوتر مورد استفاده شما قدیمی است و نیاز به روزآمد نمودن آن وجود دارد. در این حالت توصیه می‌شود نسخه Internet Explorer کامپیوتر خود را که به اختصار IE نامیده می‌شود، روزآمد (upgrade) نمائید. گفتنی است برای این منظور برنامه IE را می‌توانید از سایت مایکروسافت به نشانی:  http://www.microsoft.com دریافت کنید.
8- از آنجا که برخی از فایل‌های ویندوز نصب شده روی کامپیوتر مورد استفاده شما ممکن است آسیب دیده باشند باید از عملکرد صحیح ویندوز کامپیوتر خود مطمئن شوید و در صورت نیاز نسبت به جایگزین نمودن آن با نسخه جدید ویندوز اقدام نمائید.
9- ممکن است صفحات باز شده قبلی سایت مورد نظر شما در حافظه نهانی کامپیوتر (Cache) ذخیره شده باشد و به صورت Default عمل کند، توصیه می‌شود کش(Cache) کامپیوتر خود را به شیوه زیر تخلیه نمائید:
الف- گزینه Tools را انتخاب نمائید و روی آن کلیک کنید. سپس روی گزینه Internet Options کلیک شود.
ب – در صفحه Internet Options روی گزینه Delete Cookies کلیک نمائید و پس از باز شدن پنجره Delete Cookies روی گزینه Ok کلیک گردد.
ج – در صفحه Internet Options روی گزینه Delete Files نیزکلیک کنید تا پنجره Delete Files باز شود، در این صفحه روی باکس Offline Content Delete all کلیک نمائید تا علامت‌دار شود. سپس روی گزینه Ok کلیک کنید.
د- برای کسب اطمینان از حذف شدن تمام صفحات حافظه نهانی کامپیوتر خود روی گزینه Clear History از گزینه زیرمجموعه History نیز کلیک نمائید، و پس از باز شدن پنجره تائید، روی گزینه yes کلیک شود تا تمام صفحات ضبط شده در حافظه  History کامپیوتر شما نیز
حذف گردد.
10- در صورتیکه هریک از سایت‌های مرکز اطلاعات فنی ایران با دامنه .com باز نمی‌شود، لطفاً نشانی سایت را با دامنه .ir نیز امتحان کنید. گفتنی است برای حل این معضل می‌توانید طی تماس با پرووایدر خود (ISP) (سرویس دهنده اینترنت مورد استفاده شما) درخواست نمائید نشانی کامل سایت‌های مرکز اطلاعات فنی ایران با دامنه .ir و .com در DNS سرور آن شرکت ثبت گردد.
11- در صورتیکه با وجود رعایت موارد مشروحه فوق‌ مشکل رفع نشود، توصیه می گردد طی تماس با پرووایدر (ISP) خود مطرح نمائید که به علت  اشکال در‌DNS ‌ سرور پرووایدر نمی‌توانید به‌ سایت: www.tici.info www.iranbusinesswatch.com , www.kalanerkh.com دسترسی داشته باشید. از این رو، از پرووایدر خود درخواست کنید با استفاده از Username و Password شما وارد سایت مذکور شود و مشکل را رفع نماید. سپس جهت رعایت مسائل امنیتی با مرکز اطلاعات فنی ایران تماس گرفته و درخواست تغییر Username و Password خود را بنمائید.

»   چگونه می توانم از مدت اعتبار اشتراک عضویت خود در سایت مطلع شوم؟

* پس از وارد نمودن Username و Password (در حالتLogin) روی عنوان "اعتبار اشتراک" کلیک نمائید.

»  آیا "مرکز اطلاعات فنی ایران" همان مؤسسه ای است که سالها قبل در خیایان طالقانی فعالیت می کرد؟

* بله، مرکز اطلاعات فنی ایران در سال 1362 در خیابان آیت الله طالقانی شرقی، پلاک شماره 593  فعالیت خود را آغاز کرد، سپس در اواسط سال 1370 به علت گسترش دامنه فعالیت این مؤسسه اطلاع رسانی  محل کار آن به خیابان ولی عصر، کوچه شهید سید حسینی، پلاک 6 انتقال یافت. در سال 1380مجدداً به علت عدم تناسب فضای محل کار مرکز اطلاعات فنی ایران با رشد این مؤسسه و ضرورت تامین امکانات رفاهی بیشتر محل کار مرکز اطلاعات فنی ایران به نشانی:خیابان احمد قصیر (بخارست سابق)، خیابان شهید بهزاد شفق، پلاک 6 (ساختمان اداری مریم)انتقال یافت.

»   چرا برخی اوقات سرعت باز کردن صفحات سایت مرکز اطلاعات فنی ایران یا برقرار نمودن ارتباط با این سایت کند است؟ آیا این مشکل مربوط به سایت شما است؟

* پائین بودن سرعت دسترسی به اطلاعات سایت هادلایل متعددی دارد که از جمله  می توان به پائین بودن سرعت اینترنت مورد استفاده اشاره نمود.

»  آیا تیترهای تمام اطلاعات سایت www.tici.info در صفحه اول این سایت مشاهده می‌شوند؟

* خیر، فقط تیترهای برخی از اطلاعات در صفحه اول سایت www.tici.info نمایش داده می شود. 

»   نمی دانم چرا پس از ارتباط با سایت www.tici.info صفحه اول را به طور کامل مشاهده نمی کنم، در این حالت عناوین مطالب در سمت راست در روی مونیتور کامپیوتر دیده نمی شود، چگونه این مشکل را حل کنم؟

* احتمالا نسخه Internet Explorer قدیمی است، از این رو، Internet Explorer خود را که به اختصار IE نامیده می شود به هنگام (Upgrade) نمائید. برای این منظور می توانید برنامه IE را از سایت مایکروسافت به نشانی: http://www.microsoft.com ، دریافت نموده روی کامپیوتر خود نصب کنید.

»  برای تبلیغ در سایت www.tici.info چگونه می توان اقدام نمود؟

* لطفا جهت کسب اطلاعات در این مورد روی عنوان "تبلیغات" در صفحه اول سایت: www.tici.info کلیک نمائید .

»  مرکز اطلاعات فنی ایران چند سال سابقه دارد؟

* مرکز اطلاعات فنی ایران در اواسط سال 1362 به ثبت رسیده و در همین سال فعالیت اطلاع رسانی خود را آغاز نموده است.

»   آیا مرکز اطلاعات فنی ایران دفتر نمایندگی در تهران یا شهرستان ها دارد؟

* خیر، نظر به حساسیت خدمات اطلاع رسانی مرکز اطلاعات فنی ایران و پایبندی این مؤسسه به کیفیت، تعهد و سرعت در ارائه خدمات خود ، مرکز اطلاعات فنی ایران فاقد شعبه یا نمایندگی در تهران و شهرستان ها است. از این رو، خدمات این مؤسسه اطلاع رسانی فقط از طریق دفتر مرکزی آن به نشانی: تهران،خیابان احمد قصیر (بخارست سابق)، خیابان هفدهم، پلاک8 (ساختمان مریم) به متقاضیان ارائه می شود.

»   آیا حقیقت دارد که مرکز اطلاعات فنی ایران بنیانگذار نخستین مؤسسه اطلاع رسانی بازرگانی در ایران است؟

* بله، مرکز اطلاعات فنی ایران در مورخ 4/5/1362 در تهران به ثبت رسیده و در همین سال فعالیت خود را در زمینه ارائه اطلاعات بازرگانی آغاز نموده است. از این رو، با توجه به تاریخ ثبت و شروع فعالیت مرکز اطلاعات فنی ایران و عدم وجود مؤسسات اطلاع رسانی مشابه در آن مقطع زمانی ، بی تردید مرکز اطلاعات فنی ایران بنیانگذار نخستین «سازمان اطلاع رسانی بازرگانی» در ایران است.

»  چرا برخی از مؤسسات، شرکتها حتی اشخاص حقیقی سعی دارند با استفاده از نام های مشابه یا بخشی از اسم مرکز اطلاعات فنی ایران فعالیت اطلاع رسانی نمایند؟

* بدون شک اعتبار و کیفیت غیرقابل رقابت خدمات مرکز اطلاعات فنی ایران یکی از دلایل توسل برخی از مؤسسات و سازمان ها به استفاده از نام های مشابه مرکز اطلاعات فنی ایران است. اما این واقعیت را نمی توان انکار نمود که تقلید و نامگذاری مجعول همیشه به عنوان آفت فرهنگی و اجتماعی در فعالیت های اقتصادی  گوناگون مطرح بوده است. از این رو، در حیطه فعالیت های اقتصادی و فرهنگی، تقلید نام شرکت های معتبر پدیده ای جدید نمی باشد. گرچه که تقلید صرف و عدم برخورداری از توان علمی و تخصصی لازم برای رقابت، علی الخصوص تقلید از نوع ناقص آن برای نیل به موفقیت کافی نمی باشد. از این رو، تقلید کورکورانه نه تنها زمینه پیشرفت این مؤسسات جعلی را فراهم نمی سازد بلکه مخاطبین هوشیار این سازمان ها با مقایسه کیفیت خدمات مرکز اطلاعات فنی ایران و شهرت و اعتبار چندین ساله این سازمان به راحتی سره را از ناسره تشخیص می دهند! بنابراین مدیران مرکز اطلاعات فنی ایران هرگز نگران مقلدین خود نیستند! از همین رو، تمام توان مدیریت این مؤسسه اطلاع رسانی صرف ارتقاء  و پیشبرد اهداف مرکز اطلاعات فنی ایران می گردد. در این راستا خالی از لطف نمی باشد که شما را در جریان موضوع اطلاعیه ای بگذاریم که  در مورخ 20/3/69 مرکز اطلاعات فنی ایران در ارتباط با سوء استفاده از نام معتبر این مؤسسه منتشر نموده است:

بنام خدا
قابل توجه اعضاءمرکز اطلاعات فنی ایران

با سلام و با آرزوی توفیق روز افزون برای شما به ضرورت پیشگیری از هر گونه سوء تفاهم احتمالی و پاسخگوئی به سئوالات برخی از اعضاء در ارتباط با مطلب مندرج در صفحه 19 (صفحه حوادث) روزنامه کیهان مورخ 20/3/69 تحت عنوان" بانک اطلاعات فنی ایران ! عنوانی فریبنده برای شرکتی شبه مضاربه ای "و با توجه به تشابه اسمی شرکت مذکور با نام مرکز اطلاعات فنی ایران و دعاوی مشابه در زمینه ارائه اطلاعات بازرگانی به آگاهی می رساند: همچنانکه احتمالاً مستحضر هستید مرکز اطلاعات فنی ایران یک مؤسسه علمی و پژوهشی است که در سال 1362 تحت شماره 48611 بر پایه اندیشه ای ابتکاری و نو به منظور پرکردن خلاء اطلاعاتی در کشور به ثبت رسیده و طی چند سال گذشته در زمینه های مختلف از جمله صادرات و واردات و صنایع، اطلاعات و معارف تجاری و صنعتی مورد نیاز فعالان بازرگانی خارجی، واحدهای تولیدی و مسئولان برنامه ریزی در بخش های دولتی، خصوصی و تعاونی را از منابع پراکنده داخلی و بین المللی گردآوری نموده و در اختیار دست اندرکاران اقتصاد کشور قرار داده است. این مرکز به عنوان نخستین بانک اطلاعات روزآمد اقتصادی و بازرگانی کشور نه تنها کمک های شایانی به اقتصاد کشور نموده و دسترسی همه جانبه به برخی از اطلاعات تخصصی و فوری را امکانپذیر ساخته، بلکه بعنوان یک مؤسسه مشکل گشا و متعهد نقش چشمگیری در اعلام پیام ها و تصمیمات وزارتخانه ها، سازمان ها ونهادهای دولتی داشته است. بنحوی که تا حد زیادی از بار مراجعات مکرر به مراجع دولتی کاسته و بعنوان یک پل ارتباطی بین منابع صدور اطلاعات و گیرندگان اطلاعات انجام وظیفه نموده است. در نتیجه، از آنجا که فعالیت مرکز اطلاعات فنی ایران به سهم خود اثرات سازنده ای در نظام اطلاع رسانی اقتصاد کشور داشته و بویژه کمک و راهنمای سودمندی برای تولید کنندگان و صادرکنندگان کالاهای غیر نفتی بشمارمی آید، از حمایت و همکاری وسیع نهادهای دولتی، تحت پوشش، تعاونی ها ومؤسسات خصوصی برخوردار بوده است. در این راستا نظر به عملکرد مرکز اطلاعات فنی ایران در محدوده اهداف مثبت و سازنده یک بانک اطلاعاتی، اعلام می داریم: مرکز اطلاعات فنی ایران یک مؤسسه علمی و پژوهشی است و صرفاً در حیطه گردآوری، آماده سازی و ارائه اطلاعات مورد نیاز اقتصاد کشور فعالیت دارد و با مؤسسات شرکت هایی که بعضاً تحت نام های مجعول گمراه کننده و دعاوی مشابه فعالیت های مرکز اطلاعات فنی ایران خود را معرفی می نمایند ! هیچگونه سنخیت حرفه ای و ارتباط ندارد. ضمناً از آنجا که برخی از این مؤسسات بخش عمده ای از اطلاعات آماده شده در مرکز اطلاعات فنی ایران را به نام خود و تحت عنوان اطلاعات جدید و انحصاری عیناً کپی کرده بصورت ماهنامه یا اوراق اطلاعاتی به معرض فروش می گذارند، از آنها انتظار داریم از این عمل ناشایست که قانوناً جرم است خودداری ورزند، در غیر اینصورت مرکز اطلاعات فنی ایران بر خلاف روش و میل باطنی خود سوء استفاده کنندگان (حقوقی یا حقیقی) را بر مبنای اسناد ومدارک موجود در این مؤسسه اطلاع رسانی  از طریق مراجع ذیصلاح قضایی مورد پیگرد قانونی قرار خواهد داد.

روابط عمومی مرکز اطلاعات فنی ایران

»  آیا اعضاء مرکز اطلاعات فنی ایران مجاز به تکثیر مطالب این موسسه یا ارائه این مطالب به اشخاص غیر عضو می باشند؟

* خیر ، برای پاسخگوئی به این سئوال نظر شما را به متن "اطلاعیه ای" که خطاب به اعضای مرکز اطلاعات فنی ایران منتشر نموده ایم، جلب می کنیم!

 

 

به نام خدا

 

 حقوق قانونی و انحصاری  مرکز اطلاعات فنی ایران

www.tici.info

 

از آنجا که براساس قوانین و موازین حاکم بر حقوق مؤلفین، مصنفین و حقوق مالکیت آثار فرهنگی و معنوی، کلیه حقوق قانونی و انحصاری برنامه نویسی و ساختار نرم افزاری، طراحی، علائم‌ تجاری و اطلاعات سایت‌های مؤسسه تحقیقاتی مرکز اطلاعات فنی ایران به این مؤسسه اطلاع رسانی تعلق دارد، هر گونه تقلید، مشابه‌سازی، ضبط، تکثیر جزئی یا کلی و توزیع " اطلاعات بازرگانی " تهیه شده در مؤسسه تحقیقاتی مرکز اطلاعات فنی ایران از طریق سایت های  اطلاع‌رسانی خصوصی ، عمومی، لینک نمودن سایت های مؤسسه تحقیقاتی مرکز اطلاعات فنی ایران به سایت اشخاص حقیقی (شخص) و اشخاص حقوقی (سازمان ها و مؤسسات خصوصی یا دولتی) ، اینترانت ، ایمیل، نمابر، درج در نشریات ، بولتن‌ها و غیره ... حتی با قید مأخذ در داخل یا خارج از کشور ممنوع است.

 

افزون بر این، نظر به اینکه مطالب سایت های مرکز ‌اطلاعات ‌فنی ‌ایران صرفاً برای بهره گیری مشترکین این مؤسسه تهیه می‌شود، ارائه شناسه کاربر/Username، گذر واژه/Password و مطالب این مؤسسه اطلاع رسانی به اشخـاص حقیقـی یا حقـوقـی ثالـث مجـاز نمی‌باشـد و مغایـر با مفـاد تعهـدات مشترک تلقـی می‌گـردد.

 

 بنابراین ،مؤسسه تحقیقاتی مرکز اطلاعات فنی ایران در صورت مشاهده نقض حقوق قانونی و انحصاری این مؤسسه توسط‌ هر یک‌ از مشترکین مؤسسه تحقیقاتی مرکز اطلاعات فنی ایران نه تنها نسبت به قطع اشتراک این دسته از مشترکین اقدام می‌نماید، بلکه متناسب با موضوع جهت جبران خسارت اعتباری و مادی مؤسسه تحقیقاتی مرکز اطلاعات فنی ایران، متخلفین را در داخل یا خارج از کشور بر اساس قوانین و موازین حاکم بر محل وقوع جرم تحت پیگرد قرار خواهد داد.
 


                           

»   آیا کاربران سایت مرکز اطلاعات ایران می توانند پیام ها و آگهی های خود را به رایگان در سایت مرکز اطلاعات فنی ایران درج نمایند؟

* بله، اعضاء مرکز اطلاعات فنی ایران می توانند اطلاعیه ها، آگهی ها، مناقصه، مزایده، خرید و فروش، خدمات و سایر پیام های بازرگانی خود را برای ایجاد زمینه همکاری و ارتباط مستقیم با دیگر دست اندرکاران امور اقتصادی کشور به رایگان در مطالب آنلاین مرکز اطلاعات فنی ایران درج نمایند. گفتنی است متن آگهی ها و پیام ها باید به اختصار (حداکثر 5 سطر) روی سربرگ شرکت متقاضی درج شود و به امضاء مشترک برسد.
در ضمن کاربران متقاضی درج آگهی  می توانند متن آگهی خود را از طریق شماره نمابر: 88726518 یا ایمیل: info@tici.info برای روابط عمومی مرکز اطلاعات فنی ایران ارسال نمایند.

»   آیا مرکز اطلاعات فنی ایران افزون بر هزینه اشتراک ، حق عضویت ثابت نیز از متقاضیان اشتراک دریافت می کند؟

* هزینه عضویت مؤسسه تحقیقاتی مرکز اطلاعات فنی ایران برای هر دوره 6 ماهه ثابت است.

»  آیا مشترکین سایت: www.tici.info به اطلاعات اقتصادی سالهای گذشته نیز دسترسی دارند؟

* بله، مشترکین سایت: www.tici.info به آرشیو اطلاعات گذشته این مؤسسه اطلاع رسانی دسترسی دارند.

»  آیا مرکز اطلاعات فنی ایران اضافه بر ارائه خدمات اطلاع رسانی اقتصادی در زمینه تجارت داخلی یا خارجی نیز فعالیت دارد؟

* خیر، مرکز اطلاعات فنی ایران بر اساس مفاد اساسنامه این مؤسسه تحقیقاتی فقط در زمینه اطلاع رسانی فعالیت می کند.

»  پیشنهادات و انتقادات خود را چگونه به مدیریت مرکز اطلاعات فنی ایران اعلام کنیم؟

* مدیران مرکز اطلاعات فنی ایران بر این باورند که پیشنهادات و انتقادات مشترکین بیشترین سهم را در موفقیت روز افزون این مؤسسه داشته است. از همین رو شماره نمابر:  88726518 برای دریافت پیشنهادات و انتقادات مشترکین در نظر گرفته شده است.

»  آیا ایرانیان خارج از کشور که در امور بازرگانی فعال هستند می توانند عضو سایت مرکز اطلاعات فنی ایران شوند؟

* بله، همانطور که احتمالا می دانید مرکز اطلاعات فنی ایران با توجه به ماهیت فعالیت خود به عنوان یک پل  ارتباطی موثر برای انعکاس و معرفی خدمات تولیدی و بازرگانی فعالان امور اقتصادی در داخل و خارج از کشور عمل می کند. از این رو، بازرگانان ایرانی خارج از کشور نیز می توانند برای گسترش فعالیت تجاری خود با ایران از اطلاعات بازرگانی سایت‌های مرکز اطلاعات فنی ایران استفاده نمایند. یادآور می شود متقاضیان اشتراک برای اطلاع از شرایط عضویت می توانند روی عنوان "عضویت" در صفحه نخست سایت : www.tici.info کلیک نمایند و اطلاعات بیشتری را در این زمینه کسب کنند.

1

بالا^^